zdjęcie Autora
o mnie   •   email   •   facebook

Najnowsze teksty

[photo]Po co ten blog?
Witryna i jej społeczność jako świadome zastosowanie Graeberowskiego bazowego komunizmu. – O tym bardzo praktycznie.

[photo]Sandauera o polskich pisarzach Żydach
O cennej i zwięzłej analizie pt. „O sytuacji pisarza polskiego pochodzenia żydowskiego” z 1982 r. Po prawie 40 latach warto by napisać ciąg dalszy.

[photo]Nie będziemy niewolnikami, my Słowianie
Zażądajmy od narodów mówiących językami, w których są „slav/slave” lub „slave/sklave”, aby zamienili swoje słowa o znaczeniu „niewolnik” na takie, które nie mają związku ze Słowianami i nas nie obrażają.

[photo]Instrukcja obsługi bloga dla Obserwatorów
Na czym polega rejestracja w systemie bloga i logowanie? Jakie dane o sobie udostępniasz? I co w ogóle możesz robić jako Obserwator tego bloga?

[photo]Graebera, „Dług”. Komunizm, wymiana i hierarchia
Nasze ekonomiczne działania i relacje z ludźmi wykonujemy wg trzech wzajemnie sprzecznych zasad: komunizmu, wymiany i hierarchii. Jak w tym się nie pogubić?

[photo]Bartosza Kuźniarza „Król Liczb”. Czy kapitalizm przeżyje człowieka?
Starszym „ekosystemem” na Ziemi jest Życie, nowszym Kapitał. My-człowiek jesteśmy podzieleni między królestwa obu bóstw: boga Życie i boga Kapitał.

[photo]Białoruś, kto to jest?
Kim jest Białoruś? Co to za osoba narodowa, historyczna, polityczna? Brakuje mi wiedzy o tym, kim są Białorusini, Białoruś. Chociaż z mapy kraj znajomy, bo tam leżą Brześć, Grodno, Nowogródek, Pińsk...

[photo]Kobiety, zawalczcie o swoje nazwiska!
Uważam, że kobiety powinny mieć swoje kobiece nazwiska dziedziczone po matce. Dopiero wtedy zostałaby zrealizowana równość płci. Problem, skąd je wziąć.

[photo]Naturalne superpowers
Skoro wytrwałe praktyki jogiczne, buddyjskie, szamańskie lub new-age'owe przynoszą w wyniku siddhi, to czy można zaprząc podobne praktyki do wykształcania rzadkich naturalnych zdolności?

[photo]Latać czy zniknąć?
Możliwe, że przyszłe warsztaty neo-new-age'u powinny być projektowane z udziałem fachowców od chemii mózgu. Może ktoś to robi, a ja nie słyszałem.

[photo]Remanent w New Age. Superpowers
Twardym jądrem New Age były superpowers. Tzn. fascynacja nimi, następnie wiara, że faktycznie istnieją, oraz że można je osiągnąć przez odpowiednie ćwiczenia. Ćwiczenia mające za cel uzyskanie superpowers przyjęło się nazywać rozwojem duchowym.

[photo]Pismo górą. Blog, nie vlog ani podkast
Pismo nie zginęło. Pisany tekst pozostaje najszybszym i najefektywniejszym kanałem przekazu. Ja i podobni do mnie preferują czytanie, literami, także gdy te litery są na ekranie komputera, telefonu, kindla.

[photo]Pożegnanie z Taraką
Serwis Taraka postanowiłem uśpić - słowa tego używam w sensie podobnym do masonów, którzy usypiali swoje loże, kiedy z jakichś powodów nie mogli dłużej się spotykać.

[photo]Wróbli nie ma
O zniknięciu wróbli mazurków. (Z 2018 r. Wróble wkrótce wróciły. Tekst służy za testowy.)

« Zaloguj się / Zarejestruj »

astroanaliza

Astroanalizy

Wykonuję indywidualne astroanalizy (analizy urodzeniowego kosmogramu/horoskopu) i prognozy (badania cykli czasu).


AstroAkademia

Akademia AstrologiiAstroAkademiaastroakademia.pl

Na stronach AstroAkademii znajdziesz:
— teksty n.t. astrologii, także w ujęciu praktycznym
— fora dyskusyjne n.t. astrologii
— programy do rysowania kosmogramów i generowania efemeryd
— kursy astrologii, zarówno dla początkujących jak i zaawansowane
— webinaria: na żywo i archiwalne.


Taraka

Tarakataraka.pl

E-magazyn dedykowany inspiracjom szamańskim i etnologicznym, astrologii i innym symbolicznym sposobom poznania, oraz ekologii i futurologii. Istnieje od 1997 r., zawiera ponad 8097 tekstów 480 autorów. Od 1 sierpnia 2020 nie rozwijany.


AstroAlter: Alternative Ideas in Astrology

English texts by Wojciech Jóźwiak.