Astrologią zainteresowałem się w 1982 r. – najpierw jako hobby, potem stopniowo stawała się moim zawodem. Wcześniej w r. 1976 ukończyłem biofizykę na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowałem jako nauczyciel zwykły i akademicki, także jako gospodarz schroniska w górach, jako ogrodnik, od prac wysokościowych, jako wydawca książek, radiowiec (nadawałem codzienne horoskopy w Radio Zet) – i najdłużej jako autor tekstów prasowych.

W latach 1999-2015 prowadziłem warsztaty praktyk inspirowanych szamanizmem. Od pewnego momentu zacząłem dla nich używać nazwy „warsztaty Twardej Ścieżki”.

Od r. 2004 prowadzę kursy, fora i webinaria z astrologii – w serwisie AstroAkademia.

23 kwietnia 1997 uruchomiłem witrynę „Taraka”, która stopniowo rozwinęła się w zbiór 8097 tekstów  napisanych przez 480 autorek i autorów.

Mieszkam w Milanówku, Mazowsze. Pochodzę z niedalekiego Łowicza.

O mnie też przeczytasz w Wikipedii»
… albo w Tarace»
… albo w AstroAkademii»
… albo w AstroAlter: Alternative Ideas in Astrology»


A to moje zdjęcie, selfie zrobione samowyzwalaczem. Mam wtedy 19 lat i siedzę na dachu budynku w Łodzi, w którym odbywały się zajęcia wydziału fizyki, gdzie wtedy zaczynałem studiować.

na dachu 1971


Tu zdjęcie z 2019 roku: siedzę na tarasie naszego domu w Milanówku i obserwuje mnie pies, który bawi w naszym pensjonacie.

na tarasie 2019