Moja fascynacja praktykami Twardej Ścieżki rozpoczęła się w lutym 2002r, kiedy wziąłem udział w warsztatach, które prowadził Wojciech Jóźwiak. Tam po raz pierwszy spotkałem się m.i. z chodzeniem po ogniu i szałasem potu. Praktyki te wywarły na mnie wielkie wrażenie i postanowiłem te doświadczenia powtarzać raz na jakiś czas. Powtarzałem je kilka razy do roku w różnych miejscach i z coraz to nowymi uczestnikami.

Odtąd moją życiową pasją jest prowadzenie warsztatów Twardej Ścieżki. Moją dewizą jest to, aby nigdy nie narzucać nikomu swojej albo innej "jedynie słusznej" wizji świata, lecz aby stworzyć takie warunki i dostarczyć uczestnikom moich warsztatów takich praktyk, z pomocą których ich świadomość powiększy się na tyle, aby mogli popatrzeć na ten świat swoimi własnymi oczyma i aby samodzielnie wyciągali z tego wnioski.

Fascynują mnie książki o tematyce ezoterycznej. Moi ulubieni autorzy to: Carlos Castaneda, Max F. Long, Serge Kahili King, Anthony de Mello, Eckhart Tolle, Sergiej Łazariew, Władimir Megre, Robert Monroe, Bruce Moen, Michael Newton. Interesuję się huną, szamanizmem, pracą z energiami i innymi praktykami, które są pomocne w poszerzeniu świadomości.