To jest siódma harmoniczna na „teraz” czyli 11:54 1 stycznia 2021. W obwódce nr 1 są ściśle obok siebie Pluton i Uran, trochę dalej od nich Neptun (ascendent jest tu przypadkiem na chwilę i zaraz sobie pójdzie) – i cała trójka najdalszych i najwolniejszych planet w pobliżu punktu oznaczonego 270 stopni. Ale w 7-harmonicznej 270° to nie „Koziorożec” tylko „Rak” – w ten punkt zostają zrzutowane wszystkie punkty 7-krotne wodne i Zero Raka też. (Łatwo to policzyć, bo 90*7 = 630 = 360+270 = 270.) Ta pseudo-koniunkcja w pobliżu 270° jest obrazem pierścienia septyli między Plutonem, Neptunem i Uranem. Septyl Pluton-Neptun istniał już i był dość ścisły podczas początku pandemii covidu 8 stycznia 2020 i podczas formalnego brexitu 31 stycznia '20. W istocie jest to „wieczny aspekt”, do którego później dołączył Uran. Wodny charakter tego pierścienia jest widoczny w wydarzeniach: pandemia zgadza się z sensem punktu 25 Koziorożca: biologia, opieka, troska o biologiczne przetrwanie; brexit to odpłynięcie Wielkiej Brytanii od portu Europa, więc Neptun (woda i wolność) w szalonym i bezkompromisowym punkcie ok. 17° Ryb. Zwróćmy uwagę na to, że wieczny sekstyl między Plutonem a Neptunem, trwający od roku 1945, a wynikający stąd, że Pluton ugrzązł w okołosłonecznym punkcie libracyjnym od Neptuna (w takim dołku grawitacyjnym), został teraz zastąpiony przez septyl ok. 54°. Pluton zbliżył się do (znacznie masywniejszego) Neptuna, ale to jest jego ostatni rzut na taśmę, wkrótce zacznie „tracić siły”, zwolni, z dołka wypadnie i wróci na samodzielną (tzn. mniej zakłóconą przez Neptuna) cześć swojej okołosłonecznej orbity. Jeszcze wróci wieczny sekstyl między tymi planetami, ale na krótko, bo zaniknie w latach 2030-tych. Jeśli słuszna jest hipoteza, że sekstyl Pluton-Neptun działał ochronnie i osłonowo i pod jego kloszem miał miejsce rozwój i rozkwit Wielkiej Nowoczesności, to rozpad tego aspektu zbiegnie się z upadkiem i demontażem tejże. Pod tym kątem należy patrzeć na widoczne i nadciągające klęski klimatyczne, ekosystemowe, wymieraniowe, depopulacyjne (zanikanie populacji ludzkiej na kontynentach prócz Afryki, tak!) i zapewne też ekonomiczne, i mentalne w postaci pandemii anty-rozumu.

W obwódce 2 jest koniunkcja Jowisza i Saturna, jak widać, już rozluźniona. Punkt 300° w 7-harmonicznej jest niezmiennikiem: początek Wodnika zostaje zrzutowany w to (samo) miejsce.

W obwódce 3 widać bliskość Słońca i Marsa do odpowiednich punktów 7-krotnych powietrznych (bo 180 st. w 7-harm. Jest miejscem Powietrza tak samo jak w zwykłym zodiaku; punkt ten też jest niezmienniczy): Słońce zbliża się do powietrznego 13° Kozio. („zaczynanie na pustym miejscu”), Mars odjeżdża od 26° Barana („młodzieńcza genialność”). Chwilowo dołączył do nich Księżyc, który teraz przechodził przez powietrzny 8° Lwa („wolność”).

Komentarz i usprawiedliwienie. Zapewne ten tekst wydał ci się hermetyczny („szczelnie zapieczętowany tajemną pieczęcią, znaną tylko wyznawcom Hermesa”) i ezoteryczny („dostępny tylko wewnętrznemu kręgowi wtajemniczonych”)? – No właśnie. Miało być tak, że o i z astrologii piszę w AstroAkademii, a tutaj są sprawy bardziej powszechne. Ale co mam robić, jeśli w ostatnich miesiącach zajmuję się prawie tylko astrologią? Nawet myślałem, że może to jest to przejaw dorosłości: to, że (wreszcie, po tylu latach) wyspecjalizowałem się i poniechałem pretensji, by jak młodzież znać się na wszystkim?