Uruchomiłem indywidualny tok studiów (ITS) w AstroAkademii. Od razu mówię, że ponieważ jest indywidualny, to zapisać się i zacząć pracę możesz w każdej chwili. Więcej informacji znajdziesz w ogłoszeniu w AA. Jak to działa? Każdy uczestnik/uczestniczka ma założony swój indywidualny wątek forum do e-rozmów ze mną. Wątek jest 1:1, dla innych niewidoczny. Czyli jest zapewniona pełna dyskrecja. Prócz tego występujesz pod nickiem-pseudonimem. (O sztuce nadawania sobie nicków przeczytasz tu: „O wybieraniu nicków czyli pseudonimów”.) Przy tym masz dostęp do wszystkich narzędzi AstroAkademii i do jej obszernej czytelni czyli zbioru tekstów.

ITS ma dwa cele. Pierwszy, to poznać astrologię, czyli nauczyć się czytać kosmogramy. Drugi, to poznać siebie. Wykorzystać ogólne zasady astrologii do odpowiedzi „kim jestem?”. Te dwa cele są realizowane jednocześnie – przynajmniej staram się tak pokierować, żeby tak się działo.

Z myślą o uczestnikach ITS piszę teksty (pisane wykłady), w których porządkuję wiadomości z astrologii. Jeden taki wykład już jest (zamieszczony, dostępny): „Ekliptyka, bieguny Ziemi i żywioły”. Wykłady zawierają zadania czyli propozycje do indywidualnego rozważenia. Prócz tego, uczestnikom, w ich indywidualnych wątkach, proponuję specjalnie dla nich dobrane tematy. Co będzie dalej, zobaczymy. ITS w dużo większym stopniu niż inne formy polega na improwizacji i chodzeniu za tym, co się wydarza w dialogu, chodzeniu za dialogiem.

Ponadto każdy uczestnik ITS jest normalnym uczestnikiem AstroAkademii i może swobodnie brać udział w jej dyskusjach na forum i śledzić cotygodniowe webinaria, czyli prowadzone przeze mnie w każdą środę wykłady wideo.

To tyle zachęty. Zapraszam.


Winieta: fragment ilustracji z Wikipedii, "Diagram przedstawiający położenie Słońca w Drodze Mlecznej. Kąty reprezentują długości w galaktycznym układzie współrzędnych."
Milky Way