Czas („godzina”) urodzenia Władimira Putina pochodzi z jednego zagadkowego źródła, które przekazuje www.astro.com:

Matthew Quellas quotes Stef de Groot, webmaster of the President Vladimir V. Putin website, „The time of birth was from his official Soviet birth certificate, as you inquired.”

Original Message-----
From: Matthew Quellas To: stefdegroot@mail.ru Date: Wed, 10 May 2000 10:50:50 -0700 Subject: Re: President Putin′s birth data
Dear Mr Quellas, Mr Putin was born early in the morning, at 9:30 a.m. Moscow Time, in downtown St Petersburg. I hope this is of any use to you. Kindly, Stef de Groot, webmaster of the President Vladimir V. Putin website http://vladimirputin.4u.ru/ http://www.geocities.com/CapitolHill/Parliament/5160/Putin/ --- end quote

Nie udało mi się ustalić tożsamości obu cytowanych korespondentów. Adresowane strony nie istnieją. Że „webmaster strony prezydenta” Rosji nosił holenderskie nazwisko, wydaje się dziwne. Dalej tekst na cytowanej stronie wyjaśnia, że rejestry urodzeń w ZSRR nie zawierały czasów/godzin urodzeń. Informacja ta jest więc mało wiarygodna, chociaż pozostaje jedyną, jaką mamy.

W kosmogramie, tym na godzinę 9:30 i czas moskiewski +3h, wyróżniona jest jedna planeta, Pluton, który znajduje się prawie dokładnie na Medium Coeli. Ten astro-fakt budzi podejrzenia, że horoskop jest ustawką, tzn. celowo dobrano taką godzinę, aby horoskop rosyjskiego przywódcy wyglądał groźnie. Z drugiej strony to, że tamten czas jest zaokrąglony do pół godziny, raczej każe wątpić o rektyfikacji: gdyby rektyfikowano horoskop, co by szkodziło podać czas dokładniejszy? (Dokładny czas przejścia Plutona przez MC w dniu urodzenia Putina równy był 9:35:34.)

Czy ta godzina zgadza się z wydarzeniami z życia W. Putina? Planetą, która najwierniej taktuje ludzkie życia, jest Saturn. Pozycje Saturna podczas kilku ważnych wydarzeń z nich naniosłem na urodzeniowy horoskop WP:

Putin_02.png

Jeśli zacząć od wydarzeń najnowszych, uderza, że podczas niedawnej agresji Rosji na Ukrainę, wypuszczonej przecież przez Putina, Saturn zbliżał się do jednej z urodzeniowych osi: do urodzeniowego Imum Coeli. Był więc w miejscu wybitnie nacechowanym, gdy chodzi o cykle planetarne. Od razu zauważmy, że przejście Saturna przez urodzeniowe IC typowo w około 30-letnim cyklu tej planety oznacza wzrost powodzenia, powiększenie skali w której się działa, używanie większych środków (w tym pieniędzy) i ogólnie wzrost osobistej mocy, co oczywiście nie musi oznaczać „dobroci” tego, co jest robione. Jednak do nowej roli Putina, jako tego, który trzęsie światem, ta charakterystyka tej fazy cyklu Saturna – pasuje.

Podczas przejścia Saturna przez przeciwległy punkt urodzeniowego Medium Coeli, Putin wygłosił przemówienie w Monachium 10 lutego 2007 r., na którym zaatakował politykę USA i NATO, i stwierdził, że Rosja nie podporządkuje się amerykańskiej dominacji. Wysłanie takiego asertywnego sygnału w świat również zgadza się z sensem tranzytu Saturna przez MC.

Przełomowym momentem w karierze Putina było objęcie przez niego rządów w Rosji, najpierw jako premiera: 9 sierpnia 1999. Saturn był wtedy w 16°47′ Byka, czyli w pobliżu jego urodzeniowego descendentu, chociaż już 13 stopni dalej. Zauważmy jednak, że takie momenty kariery nie muszą zgadzać się z tranzytami co do stopnia.

W niemal dokładnie przeciwnym położeniu był Saturn, kiedy 11 listopada 2013 r. rozpoczęła się rewolucja w Ukrainie, skrótowo znana jako „Euro-majdan”. (Majdan Nezałeżnosti, ukr. „Plac Niepodległości”). Saturn był wtedy w 16°01′ Skorpiona, więc trochę poniżej urodzeniowego horyzontu (ascendentu) Putina. Zejście Saturna pod urodzeniowy horyzont typowo oznacza początek okresu trudów, starań, nauki, pracy u podstaw. Faktycznie, teraz, kiedy imperialne plany Rosji pod Putinem stały się jawne, można bez błędu uważać lata 2014-2021 za okres przygotowywania i rozwijania tamtego planu. Zejście Saturna pod ascendent miewa charakter schyłku: w przypadku Putina można powiedzieć, że wtedy narodził się jego największy wróg, wolnościowy ruch Ukrainy.

Jeden cykl Saturna wcześniej Putin rozpoczął inny okres nauki i przygotowań, mianowicie w 1984 r., mając 22 lata, poszedł do szkoły wywiadu, od której zaczęła się jego kariera zagranicznego agenta. Jeśli szkoła ruszała od września, to Saturn był wtedy w 12° Skorpiona.

Jeszcze bardziej zgodne z osobistym cyklem Saturna są dwa wydarzenia z prywatnego życia Putina. Oto gdy 28 lipca 1983 wziął ślub z Ludmiłą Szkriebniewą, Saturn był w 28°19′ Wagi – tylko 5 stopni przed domniemanym ascendentem. 30 lat później małżonkowie ogłosili, że się rozstają: było to 6 czerwca 2013, a Saturn był wtedy w 5°34′ Skorpiona – tym razem 3 stopnie poniżej ascendentu dla „deGrootowskiej” godziny 9:30. Tak więc ślub i rozwód znakomicie potwierdzają przyjętą godzinę urodzenia.

Co z horoskopu wynika dla przyszłości rosyjskiego wodza? Następny dzielący lub zwrotny moment w jego osobistym cyklu Saturna wypada w latach 2028-29. Wtedy Saturn będzie przechodzić przez strefę jego urodzeniowego descendentu w znaku Byka. Dodatkowo Saturn będzie wtedy pod kwadraturą od Plutona, co wzmacnia i zaostrza możliwe przejawy tego tranzytu. Wcześniej jednak są horoskopowe rafy, które zagrażają całości Rosji: mam na myśli koniunkcję Saturna i Neptuna na początku Barana w latach 2025-26.